Autor: Bartłomiej Jankiewicz
Copyright – Prawa Autorskie

Ostatnio doskwierała mi wątroba. Stres, który w niej się odkładał nie dawał mi spać gdy przypadał szczyt aktywności tego organu (między godziną pierwszą a trzecią w nocy). Aby pozbyć się w miarę szybko tej negatywnej energii zafundowałem sobie kąpiel z solą. To sposób stary jak świat, jednak nie zawsze doceniany i właściwie wykonywany.

Aby kąpieli z solą, była skuteczna nie jest wcale potrzebna do tego sól kąpielowa, wystarczy zwykła sól kuchenna. Czasami nawet niewskazane jest stosowanie soli kąpielowych gdyż niektóre zawarte w nich składniki, poza solą oczywiście, nie są korzystne dla zdrowia. Natomiast zwykła sól kuchenna jest zgodnie z zaleceniami prawnymi jodowana, przez co taka kąpiel ma dodatkowy walor leczniczy. Warto wybierać takie rynkowe rodzaje soli, które zawierają więcej jodu niż w zalecanych minimalnych normach. Pozatym przeciętna cena soli kuchennej jest nieporównanie niższa niż cena soli kąpielowych. Ewentualnie można do kąpieli dodać oba rodzaje soli, kąpielowej dla koloru i zapachu, a zwykłej aby podnieść walory lecznicze całej kąpieli.

Pierwszym etapem kąpieli w soli jest zwykła kąpiel, w której z pomocą kosmetyków myjemy ciało. Wykonujemy tą pierwszą kąpiel dla tego, że w słonej wodzie mydło się nie pieni, a to właśnie piana jest czynnikiem myjącym. Tą część powinniśmy wykonać w miarę szybko i oszczędnie zużywać wodę. Po kąpieli szybko spuścić wodę z wanny, spłukać pozostałości i nalać wodę.

Drugi etap to właściwa kąpiel z solą. Ja zwykle leję niewiele więcej wody niż przy zwykłej kąpieli, ponieważ od ilości nalanej wody zależy ilość soli jaką wsypujemy do wanny. Tak, ilość nasypanej soli jest sekretem skuteczności takiej kąpieli, stężenie soli powinno być duże, im więcej tym lepiej. Dlatego też sole kąpielowe odpadają, gdyż są o wiele droższe od zwykłej soli kuchennej. Ja zwykle na taką ilość wody jaką zużywam sypię dziesięć kopiatych łyżek soli, choć wanna wannie nie równa, a moja jest raczej mała.

Poza stężeniem soli, kolejnym czynnikiem wpływającym na skuteczność tej kąpieli jest czas jej trwania, ja zwykle siedzę w niej do czasu aż woda stanie się letnia, a mi zacznie być zimno.

Po wykonanej kąpieli poczułem jak z mojej wątroby spływa energia, której kolor odczułem jako krwista czerwień, z licznymi brązowymi plamkami.

Poza wyżej wymienionymi czynnikami jest jeszcze jeden, a mianowicie częstość wykonywania kąpieli. Częste ich wykonywanie może doprowadzić do biegunki. Bynajmniej nie z powodu osłabienia odporności organizmu i narażenia go na działanie bakterii. Otóż właściwie wykonana kąpiel z solą jest bardzo silnie oczyszczającym energie zabiegiem. Przy częstym jej stosowaniu, bardzo szybko oczyszczamy i to skutecznie ciała subtelne a ciało fizyczne chcąc nadążyć za zmianami jakie następują w jego wyższych odpowiednikach wykorzystuje biegunkę jako najszybszy sposób pozbycia się złogów, toksyn, martwych komórek, bakterii i innych śmieci obciążających organizm. Jeśli wystąpi taka reakcja organizmu należy zaprzestać kąpieli w soli. Nie należy się jednak tego obawiać, a wręcz przeciwnie, taka reakcja organizmu (o ile nie jest ostra) jest bardzo wskazana, gdyż bardzo wyraźnie mówi nam, iż nasze starania są skuteczne. Przy ostrych postaciach biegunki należy jednak wyhamować tą reakcję, gdyż grozi to odwodnieniu.

Nie zapominajmy również po takiej kąpieli użyć balsamu nawilżającego, gdyż sól wraz z toksynami wyciąga ze skóry również wodę i może doprowadzić to do odwodnienia skóry.

Pozdrawiam

Reklamy